X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar

Seo Nedir Search Engine

AnasayfaYazılarGoogle SEOSeo Nedir Search Engine

Seo Nedir Search Engine

Bilgiye erişimin en kolay olduğu dönemdeyiz. Üstelik bunun için bilgisayara ihtiyacımız yok. Cep telefonlarımız ile eskiden kütüphaneden araştırma yaparak ulaştığımız bilgiye dakikalar içinde internetten ulaşabiliyoruz. Web sitesi sahibi olmak bu sebeple çok değerlidir. Özellikle ticari olarak kullanımda web sitesi online kartvizitinizdir. 7/24 açık olan dükkanınızdır. Sizi temsil eder. Sürekli görülebilen reklamınızdır. İnternette aranılmak için ilk adım bir web sitesine sahip olmalısınız.

 

 Web Sitesi Sahibi Olmak İçin Gerekenler:

 

 1.) Hosting

 

 İnternet sayfası için hosting ve domain satın almalısınız. Hosting internette bilgilerinizi tutmak için kullanacağınız bellek yani alandır.

 

 2.) Domain

 

 Domain ise alan adınızdır. Kullanıcının size nasıl ulaşacağını belirlemenize yardımcı olur. Alan adı www (dünya çapında ağ) protokolü ile başlar.

 

 SEO Nedir?

 Web sayfası oluşturulduktan sonra internette fark edilmek için önemli bir diğer unsurda seo uyumlu olmasıdır. SEO (Search Engine Optimization) arama motoru optimizasyonu demektir. Seo uyumlu bir web sitesi için gerekli başlıca hususları şöyle sıralayabiliriz;

 

Hızlı açılan, anlaşılır, aranılan bilgiye ürüne kolayca ulaşılabilen bir site olmalıdır. Keywords yani anahtar kelimelerdir. Örneğin web sitenizde satış yapmak istiyorsunuz. Satmak istediğiniz ürünler giysi, çanta, ayakkabı gibi ürünler ise müşteri kitlenizin arayacağı kelimeler anahtar kelimelerdir. Son moda hasır örme plaj çantası, deri siyah el çantası, Takım elbise ayakkabısı bazı örnek anahtar kelimelerdir.

 

Özgün içerikler, resimler olmalıdır. Kopya makaleler olmamalıdır. Kısa öz anlaşılır olması hedef kitlenize ulaşmanız site trafiğinizi arttırır. Bu durum seo uyumunu arttırır.

 

Linkler site içerisinde ve site dışarısında kırık link olmamalıdır. Bu duruma bilişim dünyasında broken link denilmektedir. Linkin kaldırılmış olması, hedefin değiştirilmesi, farklı bir uzantıya taşınması broken linke sebep olmaktadır.

 

Ürün girişi yaptıktan sonra tüm saydığımız kurallar uygulandıktan sonra bir diğer yapmanız gereken ürünün özelliklerini yazmaktır. Yapılan açıklamalar ve başlık ürünün kolayca bulunmasını ve seo puanınızı arttırır.

 

Web Tasarım ve Web Yazılım kodlarınızın güncel ve tarayıcılara uyumlu olması gerekir. Responsive tasarımlar, düzenli kodlarda arama motorunun taleplerindendir. Responsive tasarım internet sayfanızın her cihaz ekranı ile açılabilirliğe uygun olması demektir. Herhangi bir cep telefonu, tablet, bilgisayardan açıldığında tasarımın bozulmaması ekrana göre şekil almasıdır.

 

 

 


Top