X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar

Hangi Arama Motoru Daha Hızlı ?

AnasayfaYazılarGoogle SEOHangi Arama Motoru Daha Hızlı ?

Hangi Arama Motoru Daha Hızlı

 

İnternet çağı olarak adlandırılan günümüz zamanında, hayatımızda en önem verdiğimiz etkenlerin başında hız gelmektedir. Gerek akıllı cep telefonları, gerek bilgisayarlar ve hatta hayatımıza yeni yeni giren akıllı televizyonların ortak noktası bizlere ana hizmet olarak hızı sunmalarıdır.

 

 Arama motoru hızları

 İnterneti kullanırken en çok başvurulan yerler arama motorlarıdır. Yukarıda da bahsedildiği gibi hızın bu denli önemli olduğu bir dönemde hangi arama motorunun daha hızlı olduğu sorusu akla gelmektedir. Bu sorunun cevabı arama motorunun bilgisayar için mi yoksa akıllı telefon için mi olduğu konularında ayrışmaktadır. Bu ayrışmanın ana sebebi belli başlı akıllı telefon markalarının kendi tarayıcılarını çıkarması ve bu tarayıcıların genellikle bilgisayarla ile uyumlu çalışamıyor olmasıdır.

 

 Akıllı telefonlar için arama motorları

 

 Akıllı telefonlar konusunda farklı markalar boy gösterse de, işletim sistemi olarak ikiye ayrılmaktadırlar. Bunlardan birisi ios, diğeri ise android olarak adlandırılır. Bu iki işletim sisteminin dışında bir de huawei markasının kendi işletim sistemi olan harmonyos isimli işletim sisteminden söz edilebilir fakat bu işletim sistemi ülkemizde kullanıma açılmadığından bu yazıda iki ana işletim sistemi için tarayıcılardan bahsedilecektir.

 

 IOS işletim sistemine sahip telefonlarda safari ismi verilen bir tarayıcı bulunur. Bu tarayıcı, hızlı çalışan bir işletim sistemi ile buluştuğundan telefonlar için en hızlı işletim sisteminin safari tarayıcı olması şaşırtıcı olmayacaktır.

 

 Android işletim sistemi içeren telefonlar konusunda ise, bu işletim sistemi geniş çaplı değişikliklere izin verdiğinden, kişi istediği tarayıcıyı indirip kullanmakta özgürdür. Burada da chrome ismi verilen tarayıcının en hızlısı olduğu söylenebilir.

 

 Bilgisayarlar için arama motorları

 

 Akıllı telefonlardan farklı olarak bilgisayarlara istenilen tarayıcı indirilebildiğinden, kullanılan bilgisayarın özellikleri de göz önünde bulundurularak, özelliklere göre en hızlı çalışacak işletim sistemini bilgisayara kurmak gerekmektedir. Burada eğer bilgisayarın özellikleri yüksek ise chrome, daha düşük özellikli bir sistem kullanılıyor ise opera hızlı tarayıcılar olarak karşımıza çıkmaktadır.

 Tarayıcıda daha hızlı gezinmek

 

 Hızlı bir arama motorunun yanında bu arama motorunda hızlı arama yapmanızın en iyi yolu seo odaklı aramalar yapmak, arayacağınız her ne ise anahtar kelimelerden yararlanmaktır.

 


Top