X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar

Bilgi Bankası

AnasayfaBilgi BankasıAkınsoft EğitimleriWOLVOX Otel ve AKINSOFT Otel4 ile K...

WOLVOX Otel ve AKINSOFT Otel4 ile Kimlik, Ehliyet ve Pasaport Tarama İşlemleri

AKINSOFT WOLVOX Otel ve Otel 4 yazılımlarında kimlik ve ehliyet tarama cihazları kullanarak müşteri kaydını kolayca oluşturabilirsiniz.

Entegrasyon Sağlayan Programlar ve Desteklenen cihazlar:

WOLVOX Otel     :  Plustek TR821 Kimlik - Ehliyet Okuyucu, OpticSlim 550 Pasaport ve Kimlik Tarayıcı / Okuyucu

Otel 4                   :  Plustek TR821 Kimlik - Ehliyet Okuyucu

Plustek TR821 Kurulumu:

Plustek TR821 cihazının sürücüsünü http://www.eraysoft.com.tr/Download/Drivers/Plustek821Setup.rar adresinden indirebilirsiniz. Dosya indirme işleminden sonra, indirdiğiniz dosya içerisinde "Software" klasörüne giriniz. İçerisinde yer alan "Driver" klasörüne girerek "Setup.exe"yi çalıştırınız. Kurulum işlemi başlayacaktır.

Kurulumdan sonra cihazın sürücüsünü (Windows XP işletim sisteminde kullanılıyor ise) Aygıt Yöneticisinden manuel göstererek yükleyiniz. Setup dosyaları Program Files içerisine çıkartmaktadır. Burada "Plustek" klasörünü gösterebilirsiniz.

AKINSOFT Programları Ayarları:

AKINSOFT Programlarında kimlik tarama sistemiyle entegrasyon sağlayabilmek için öncelikle "AKINSOFT Kimlik Tarama" programını bilgisayarınıza kurmanız gerekmektedir. Programı AKINSOFT'un web sitesinden download edebilirsiniz.

WOLVOX Otel Programı Ayarları:

WOLVOX Otel programında "Yetkili" menüsünden "Özel Ayarlar" alanına gelerek "Diğer" sekmesinde yer alan "Kimlik tarama sistemi kullan" seçeneğini işaretleyerek "Kimlik tarama exe yolu" alanından AKINSOFT Kimlik tarama programının kurulu olduğu dizini seçiniz.

WOLVOX Otel Yazılımında gerekli ayarlamalar sonrasında kimlik taratabilmek için müşteri kartı üzerinde yer alan "Kimlik Tara" butonuna basmanız gerekmektedir. Kimlik tarama işleminin yapılabilmesi için kimlik tarayıcı sisteminin çalışır durumda olması gerekmektedir. Bununla ilgili kontrolünüzü görev çubuğunda yer alan "DigiScan" ikonundan anlayabilirsiniz.

"Kimlik tara" butonuna bastığınızda program karşınıza taratabileceğiniz kimlik türlerini çıkaracaktır. Taramak istediğiniz kimlik türünü seçerek "Tara" butonuna basmanız gerekmektedir.

AKINSOFT Otel 4 Program Ayarları:

AKINSOFT Otel 4 programında "Kullanıcı İşlemleri" menüsünden "Özel Ayarlar" alanına geliniz. 

"Kimlik tarama sistemi kullan" seçeneğini işaretledikten sonra "Kimlik tarama exe yolu" alanından AKINSOFT Kimlik tarama programının kurulu olduğu dizini seçiniz.

Bu ayar sonrasında misafir kayıt ekranında yer alan "Kimlik Tarama" butonuna basarak tarama işlemini tamamlayabilirsiniz.

Çözüm Ortağı Not : Tarama cihazlarının kurulumları esnasında cihazlar ile ilgili bazı ayarların tedarikçi firma tarafından yapılması gerekmektedir. Bu bağlamda tedarikçi firmanın yoğunluğu sebebiyle 1 gün önceden, http://www.eraysoft.com.tr adresinden iletişime geçilerek randevu alınması gerekmektedir. Tedarikçi firmaya kurulum yapılacağı tarihi belirtmeli ve o tarihte destek alınması gerekmektedir. Cihaz ile ilgili problem veya destek gibi konularda yine tedarikçi firma ile irtibata geçilmelidir.

Aradığınız Bilgiyi Bulamıyor musunuz?

Bilgi bankasını detaylı olarak incelediniz, fakat ihtiyacınız olan bilgiyi bulamıyorsanız,

Bir Destek Talebi Oluşturun.
Faydalı Buldunuz mu?
(8 defa görüntülendi. / 0 kişi faydalı buldu.)

Top