X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar

Bilgi Bankası

AnasayfaBilgi BankasıAkınsoft EğitimleriWOLVOX İnsan Kaynakları Cihazdan Gi...

WOLVOX İnsan Kaynakları Cihazdan Giriş-Çıkış Yükleme İşlemi

Online olarak verilerin takip edilmesi için yapmanız gerekenler ;

* Magicpass Parmak izi cihazı ve Arextek proximity veya barkod kart okuyucu cihazının bulunduğu alana WOLVOX İnsan Kaynakları kapı ekranını kurulum yapmanız gerekmektedir. (Personelin giriş - çıkış yapacağı alana)

* Kapı ekranında kullanıcı girişinde bulunan server bilgileri alanına İnsan Kaynakları ve kontrol panelinin çalıştığı bilgisayarın ağ da bulunan IP numarasını yazıyorsunuz,

* Kontrol panelinde tanımlamış olduğunuz "kapı" kullanıcısı ile kapı ekranı programından giriş işleminizi gerçekleştiriniz.

* Kapı ekranında F5 ayarlar kısmından cihazlar ile ilgili iletişim ayarlarını yapabilirsiniz.

* PDKS cihazı alanından sistemi parmak izi cihazı ile entegreli kullanacaksanız, BIOCLOCK3'ü seçim yapmanız gerekmektedir. Proximity veya kartlı sistemler ile işlem yapılacak ise AREXTEK'i seçim yapmanız gerekmektedir.

* Cihaz seçimi yapıldıktan sonra "ayarlar" butonundan cihazların iletişim ayarlarını (ethernet/seri port) yapmanız gerekmektedir. 

* Seri port iletişim bağlantısında makina no, port no ve baund rate seçenekleri cihazın haberleşme opsiyonları kısmında yer almaktadır.

* Ethernet'ten iletişim bağlantısında ise cihazın ip nosu ve port numarası yine seri port işlemlerindeki seçenekler gibi cihazın menü kısmında bulunan  haberleşme opsiyonu menüsünde bulunmaktadır.

* Bu işlemlerden sonra cihaza parmak izi tanımlamanızı insan kaynakları programında tanımlamış olduğunuz personel giriş ID numarasına göre tanımlıyorsunuz,

* Proximity veya barkod kartlarda cihaza tanıtma işlemi bulunmamaktadır. İnsan Kaynakları programında tanımlı personel giriş kart numarasına göre kapı ekranına okuttuğunuz numarayı anlık olarak programa işleyecektir.    

Offline olarak verilerin takip edilmesi için yapmanız gerekenler ;

* Offline sistemde WOLVOX İnsan Kaynakları kapı ekranını kullamaya gerek yoktur. Offline sistemde sadece cihazlar üzerinden dosyadan (.txt) veya parmak izi cihazlarında programda bulunan "cihazdan personel giriş - çıkış yükleme" menüsünü açarak kullanılan cihaz seçimi yapılarak gerekli aktarımları sağlarsınız.

* Cihazdan giriş - çıkış yükleme işlemlerinde eğer parmak izi cihazı kullanılıyor ise "BIOCLOCK III" cihazı seçilir ve ayarlar menüsünden gerekli iletişim bağlantıları yapıldıktan sonra download butonu kullanılarak cihazın kayıt ettiği giriş-çıkış bilgilerini programa aktarırsınız.

* Offline sistemde kartlı veya proximity okuyuculu bir cihaz kullanılıyor ise dosyadan .txt formatında verilerinizi oluşturarak işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Program ekte bulunan dosyadaki gibi .txt formatı içeriğini programa aktarmaktadır. Eğer format ekte bulunan dosyadan farklı ise aktarımda hata mesajı gönderecektir.

* .txt  formatında oluşan verilerin içeriği şu şekildedir;

001 --------> İnsan Kaynakları programımızda personelin çalıştığı işyeri kodunu gösterir.
10001------> Personel giriş-çıkış kart numarasını göstermektedir.
1 / 0 -------> 0 Çıkışlar için 1 giriş yapanlar içindir.
2009/10/01-> Tarih formatını belirtmektedir.
08:30:00 ---> Saat formatlarını belirtmektedir.

Aradığınız Bilgiyi Bulamıyor musunuz?

Bilgi bankasını detaylı olarak incelediniz, fakat ihtiyacınız olan bilgiyi bulamıyorsanız,

Bir Destek Talebi Oluşturun.
Faydalı Buldunuz mu?
(2 defa görüntülendi. / 0 kişi faydalı buldu.)

Top