X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar

Bilgi Bankası

AnasayfaBilgi BankasıAkınsoft EğitimleriTeminat Çeki / Senedi

Teminat Çeki / Senedi

Müşterilerinizden aldığınız veya müşterilerinize verdiğiniz teminat çek/senetlerini kaydetmek için kullanabileceğiniz alandır. Teminat çek/senedi kayıt ettiğiniz anda cari bakiyesine
etki etmemektedir. Çek / senet kaydı oluşturmak için karşınıza gelen ekranda bulunan vade tarihi, evrak numarası, evrak türü, işlem tutarı, hangi bankadan alındığı gibi bilgileri kaydetmeniz gerekmektedir.


Döviz çeki veya senedi kaydediyorsanız “Döviz Tutarı” alanındaki kutucuğu işaretlemeniz gerekmektedir. Geçmiş tarihli bir çek/senet girişi yapıyorsanız “Bu Harekete Ait Döviz Kurları” alanından hareket için döviz kur girişini yapabilirsiniz. Çek/senet girişi yaptığınız cari seçimi “Kaydet” butonuna basmanız durumunda karşınıza gelecektir. İşlem yaptığınız kişiyi açılan ekrandan seçmeniz gerekmektedir. Kaydettiğiniz çek/senedin evrak durum değişikliklerini de çek/senet giriş alanından gerçekleştirebilirsiniz. “Evrak Durumu” alanına gelerek çek/senedin yeni durumunu seçerek kaydedebilirsiniz. Yanlış yapılan evrak durum değişikliğini iptal etmeniz için “Çek İşlemleri” alanında bulunan “Son Yapılan İşlemi Sil (Shift + F3)” alanını kullanabilirsiniz.


Teminat Senedi Arkasından Düşme


Müşterilerinizden almış olduğunuz teminat senetlerini “Teminat Senedi Arkasından Düşme” işlemi yaparak bir kısmını veya tamamını tahsil edebilirsiniz. Tahsilat yaptığınız rakam
carilerinizin bakiyesine yansımaktadır. Tahsilat yapabilmeniz için filtreleme yaptıktan sonra yukarıda bulunan “Hızlı Ödeme” butonunu kullanarak tahsil ettiğiniz tutarı “Ödeme Tutarı”
alanına yazınız. “Uygula” butonuna basarak ödeme işlemini tamamlayınız.

Aradığınız Bilgiyi Bulamıyor musunuz?

Bilgi bankasını detaylı olarak incelediniz, fakat ihtiyacınız olan bilgiyi bulamıyorsanız,

Bir Destek Talebi Oluşturun.
Faydalı Buldunuz mu?
(1 defa görüntülendi. / 0 kişi faydalı buldu.)

Top