X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar

Bilgi Bankası

AnasayfaBilgi BankasıAkınsoft E-Ticaret Bilgi BankasıSite Üzerinde Neden Sipariş Alamıyo...

Site Üzerinde Neden Sipariş Alamıyorum ?

 Sitenize ürünlerinizi kayıt ettiniz fakat sitenize giren müşteriler alışverişlerini  tamamlayamıyorlar mı? Bunun farklı sebepleri bulunmaktadır;

  • Ayarlar => Sistem özellikleri => "Sistemi Sadece Tanıtım Amaçlı Kullan (Satış Yapılmaz)" işaretli ise site üzerinden alışveriş yapılmaz sadece ürünlerinizi gösterebilirsiniz satış yapamazsınız.

  • Ayarlar => Üyelik ve Bayilik Ayarları =>"Sepet Adres Sayfası Zorunlu Alanlar " bölümünde açık adres kullan işaretli ve adres bilgileri eksik  ise  alışveriş tamamlanamaz. Kargo entegrasyonu kullanılıyor ise açık adres kullanılması önerilmez. Açık adres kullanırken il/ilçe bilgileri seçilemediği için kargo alanından ödeme sayfasına geçiş yapılamaz.

  • Kargo tanımlaması yapılırken Kargo Ayarlarında "Kargo bölgesi tanımlarında geçmeyen yerlere kargo gönderme" seçili ise ve kargo bölgelerinden bölge tanımı seçilmediyse sepet alanında bölgeye göre kargo çıkmayacağı için alışveriş tamamlanmayacaktır. Siparişin tamamlanabilmesi için bölge tanımlarının yapılması gerekmektedir.

  • B2B, B2C yada Misafir Kullanıcılar için  Ayarlar => Ürün Listeleme Ayarlarında fiyat tanımı yapılmış fakat sepete eklenecek  fiyat seçilmemiş ise (farklı fiyat tanımı yapılmışsa ve üründe fiyat yoksa ) ürün fiyatları üzerinde gösterilir fakat sepete atıldığında sepet fiyatı olmadığı için  alışverişe devam edilemez.

Aradığınız Bilgiyi Bulamıyor musunuz?

Bilgi bankasını detaylı olarak incelediniz, fakat ihtiyacınız olan bilgiyi bulamıyorsanız,

Bir Destek Talebi Oluşturun.
Faydalı Buldunuz mu?
(18 defa görüntülendi. / 0 kişi faydalı buldu.)

Top