X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar

Bilgi Bankası

AnasayfaBilgi BankasıAkınsoft EğitimleriLokasyon Tanımları

Lokasyon Tanımları

  • Kullanmakta olduğunuz depolarınız için lokasyon tanımlayarak mevki belirleyebileceğiniz alandır. “Depo” alanından hangi deponuz için lokasyon tanımlayacaksanız seçimini yapabilirsiniz. “Kroki” alanından deponuzun bir krokisini ekleyebilirsiniz.

  • “Alt Lokasyon Ekle” butonuna basarak koridor tanımını veya deponuza ait tanımlamak istediğiniz alt lokasyon kodunu ve tanımını yazarak kaydedebilirsiniz.
  • “Konum Belirle” alanından deponuzun krokisi üzerinde kaydetmiş olduğunuz mevkiyi belirleyebilirsiniz. Depolarınızda bulunaüst lokan koridor ve bu koridorlara bağlı olan rafları ekleyerek deponuzun yapısına uygun bir ağaç oluşturabilirsiniz.

 

Lokasyon Hareket Girişi

 

  • Depolarınıza girişi veya çıkışı yapılan ürünlerinizi “Lokasyon Hareket Girişi” alanınıkullanarak koridor ve raflara dağılımını yapabilirsiniz. Karşınıza açılacak olan “Stok Kart arama” alanından mevkisini belirlemek istediğiniz stoğunuzu seçiniz. 
  • “Tamam” butonuna bastığınızda “Lokasyon Listesi” açılacaktır. Stoğu hangi lokasyona yerleştiriyorsanız seçimini yapınız. Miktarı yazıp işlem türünü seçtikten sonra “Kaydet” butonuna basarak işlemi tamamlayabilirsiniz. 
  • Bu alanda yaptığınız işlemler, ikinci bir stok hareketi olarak işlemeyeceğinden önde deponuza stok girişlerini, sonrasında lokasyon dağılımını gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Aradığınız Bilgiyi Bulamıyor musunuz?

Bilgi bankasını detaylı olarak incelediniz, fakat ihtiyacınız olan bilgiyi bulamıyorsanız,

Bir Destek Talebi Oluşturun.
Faydalı Buldunuz mu?
(2 defa görüntülendi. / 0 kişi faydalı buldu.)

Top