X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar
X

Lütfen Para Birimi Seçiniz

Türk Lirası $ US Dollar

Bilgi Bankası

AnasayfaBilgi BankasıAkınsoft Eğitimleriİthalat Yönetimi İşlemler

İthalat Yönetimi İşlemler

İthalat Yönetimi İşlemler

  • İthalat Dosyası Genel Bilgiler: İthalatımıza ait teslim, ödeme, ülke, menşei, taşıma, gümrük gibi bilgileri belirteceğimiz bölümdür.

467193baad.png

 

  • İthalat Dosyası Özel tanımlar: İthalat dosyamıza ekstra bilgiler ekleyebilmek için kullanılır. Ayar düğmesine tıklattığımızda karşımıza gelen tasarım ekranında bize gerekli olan bilgileri, veri tipi, karakter sınırı gibi özellikleri tanımlayabiliriz. Tanım işlemimiz bittikten sonra tamam düğmesine tıklatarak tanımladığımız alanlara bilgi ekleyebiliriz.

78b164af81.png

796df6bea8.png

 

  • İthalat Dosyası Hareket dökümü: İthalat dosyamıza ait evraklar, evrak içeriğindeki stoklar, tediyelerimizi ve masraf faturalarımızı tutarlarıyla birlikte görüntülememizi sağlar. 

d6e7928177.png

 

  • Stok Millileştirme: İthalat dosyamıza bağlı ürünlerimizi ve masraflarımızı tutarlarıyla birlikte görebileceğimiz, masraf dağıtım şeklini belirterek ürün maliyetlerine yansıtıp döviz alış fiyatlarının güncelleştirilmiş bir şekilde millileştirilmesini gerçekleştirebilirsiniz. 

b341a778d3.png

 

  • Miktar Bazında Dağıtım Şekli: Masraf faturamızdaki KDV hariç tutarı toplam ürün miktarına bölünür. Bulanan birim fiyat, ürünlerimizin hareket bazındaki miktarı ile çarpılır, ürünün ara tutar fiyatı ile toplanarak gerçek tutar hesaplanır.
  • Hesaplanışı: Masraf faturası 40TL, KDV hariç tutar 33,90TL. dosyamızda 10 ürün mevcut. 33,9/10=3.39TL ek maliyet birim fiyatı. Bulunan ek maliyet birim fiyatı stok bilgileri sekmesindeki miktar ile çarpılarak ek maliyet tutarı hesaplanır. 

Aradığınız Bilgiyi Bulamıyor musunuz?

Bilgi bankasını detaylı olarak incelediniz, fakat ihtiyacınız olan bilgiyi bulamıyorsanız,

Bir Destek Talebi Oluşturun.
Faydalı Buldunuz mu?
(4 defa görüntülendi. / 0 kişi faydalı buldu.)

Top